سفرهای زیارتی به عتبات پس از اربعین برقرار شد


ستاد حج و زیارت صدا و سیما به گزارش لبیک به نقل از  خبرگزاری فارس، سفرهای زیارتی به عتبات در قالب کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت از سوم شهریورماه متوقف شد و با توجه به برنامه‌ریزی به منظور زیارت اربعین، هیچ کاروانی به عتبات اعزام نشد.

برقراری اعزام کاروان عتبات بعد از سه هفته

البته برخی از دفاتر زیارتی قبل از آغاز ماه شهریور اعزام زائران را متوقف کرده بودند. اکنون پس از حدود سه هفته، اعزام کاروان‌های زیارتی از سرگرفته شده است و زائران می‌توانند برای سفر به کربلا در یکی از کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت ثبت‌نام کنند.

با توجه به برخی محدودیت‌های پروازی، بیشتر اعزام‌ها از امروز ۲۰ شهریور تا پایان ماه جاری به صورت زمینی انجام می‌شود و قرار است از ماه آینده سفرهای هوایی هم افزایش یابد.

هزینه سفر عتبات بعد از اربعین

هزینه سفر عتبات به صورت هوایی حدود ۱۳ میلیون تومان و به صورت زمینی حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

هر ساله پس از اربعین حسینی اعزام کاروان‌های زیارتی به عتبات برقرار می‌شود و با توجه به ایام شهادت پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و امام رضا و امام حسن علیهماالسلام، بسیاری از زائران به زیارت اعتاب مقدسه عراق می‌روند.

به گزارش فارس، در ایام اربعین با توجه به خیل جمعیت امکان اعزام زائران در قالب کاروان وجود ندارد. همچنین مسؤولیت کمیته ثبت‌نام و اعزام اربعین بر عهده سازمان حج و زیارت است و در این ایام برنامه‌ریزی به این منظور را ساماندهی می‌کند.