بازدید نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از موکب حضرت فاطمه معصومه درکربلا


بازدید نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از موکب حضرت فاطمه معصومه درکربلا  نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ادامه سفر خود به عراق از موکب حضرت فاطمه معصومه(س) در کربلا بازدید کرد و در جریان فعالیت‌های این موکب قرار گرفت.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، حجت‌ الاسلام‌والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و آقای سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت ‌ در  ادامه سفر به عراق یکشنبه شب از موکب حضرت فاطمه معصومه(س) اهالی قم المقدسه در کربلا بازدید کردند و در جریان فعالیت‌های این موکب و خدماتی که به زائران اربعین حسینی ارائه می دهد؛ قرار گرفتند.
 
نماینده ولی فقیه از بخش های مختلف این موکب از جمله پذیرش و اسکان، بهداشت و درمان و چایخانه بازدید و از خادمان فعال آن تقدیر و تشکر کرد.
 
در این بازدید حاج محمود پارچه باف مسئول موکب حضرت فاطمه معصومه(س) اهالی قم المقدسه  گزارشی از امکانات و تسهیلات فراهم شده برای زائران اربعین ارائه کرد و گفت: تعداد زائرانی که دراین موکب اسکان داده می شوند به روزانه 5 هزار نفر می رسد.
 
پارچه باف با اشاره به اینکه موکب حضرت فاطمه معصومه(س) خدمت‌رسانی به زائران امام حسین (ع) درمراسم پیاده‌روی اربعین را در دستور کار دارد، افزود: پشتیبانی پخت نان و غذا و تامین برخی اقلام مصرفی 12 موکب دیگر را موکب حضرت فاطمه معصومه(س)  انجام می دهد و با راه اندازی موتور برق ، انرژی برق مورد نیاز موکب های اطراف را نیز تامین کرده ایم.
 
نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت نیز با بیان اینکه هرچه کارها بهترانجام شود، خدمتگزاری بهتری نیز به زائران حسینی صورت می گیرد، اظهار داشت:  برنامه موکب داری در ایران جوان است، همچنین بسیار ارزشمند است که کارهای انجام شده و تجارب بدست آمده در این حوزه تدوین شود تا افراد دیگری هم که وارد این عرصه می شوند از آن بهره ببرند.
 
در ادامه برنامه ها نماز مغرب و عشا در چادر اصلی این موکب به امامت نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اقامه شد و سپس حجت‌الاسلام‌ و المسلمین نواب درباره ارزش فکر کردن در سرزمین کربلا و اربعین حسینی سخنرانی کرد.
 
وی با اشاره به اینکه مشتاقان حضوردرمراسم پیاده روی اربعین و دوستداران حسین بن علی (ع) بسیار فراوان هستند، به بیان برخی اقدامات در دوران دژخیمان رژیم بعث برای جلوگیری از مشارکت مردم در مراسم اربعین پرداخت و یاد و خاطره افرادی را که با رشادت و جان فشانی های خود راه  زیارت اعتاب مقدسه در عراق و سوریه را گشودند، گرامیداشت.
 
وی افزود: امروزه مواکب بهترین امکانات را برای زائران فراهم می کنند و ارائه خدمات در کشوری مانند عراق جز با الهامات الهی و مدد امام حسین(ع) امکان پذیر نیست.
 
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به روایت یک ساعت تفکر از هفتاد سال عبادت بهتر است ، گفت: بهترین کار دراین سرزمین تفکر است و ارزش فکر کردن از ثواب زیارت امام حسین(ع) نیز بیشتر است.
 
وی در ادامه به ماجرای زُهَیر بن قَین از شهدای کربلا که عثمانی مذهب بود ولی پس از ملاقات با امام حسین(ع) و چند روز قبل از واقعه کربلا، به ایشان پیوست و در روز عاشورا به شهادت رسید اشاره کرد و گفت: زهیر فکر کرد و تصمیم گرفت و اگر ما هم می خواهیم بدانیم با امام حسین چه ارتباطی برقرار کنیم راهش تفکر است.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین نواب اظهار داشت: در روایتی آمده اصحاب پیامبر مثل ستاره بودند و انسان به هر کدام اقتدا کند راه را می یابد و نجات پیدا می کند.
 
وی به عباراتی که در شب عاشورا بین امام حسین ویارانش ردو بدل شد و سپس رفع دغدغه حضرت زینب(س) در خصوص پایداری اصحاب در بیعت این افراد با امام سجاد(ع) اشاره کرد و گفت: این افراد به خوبی ازعهده امتحان همانند رزمندگان شهیدشان برآمدند و به درجات اعلا رسیدند و ما با آنها خیلی فاصله داریم. 
 
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به حاضران توصیه کرد که برای عبور موفق از دوران دشوار امروز، تفکر کنند و یکی از اصحاب تابناک امام حسین(ع) را برای خود الگو قرار دهند.
 
وی در پایان به شخصیت و جایگاه حضرت زینب(س) پرداخت و آن حضرت را در دفاع از امامت و ولایت الگو توصیف کرد و نمونه هایی از دفاع ایشان درحمایت از رهبری و ولایت را برشمرد.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین نواب با بیان اینکه روشنگری های حضرت زینب(س) برای ما درس است، تصریح کرد: حضرت زینب پاک زیست و خود را مدافع  و جان نثار رهبر زمانش قرار داد و نگذاشت به وی آسیبی وارد شود.