استقرار نیروهای راهنما و امداد زائران اربعین در 70 پایگاه


استقرار نیروهای راهنما و امداد زائران اربعین در 70 پایگاه  امسال نیروهای راهنما و امداد زائران اربعین با جلیقه‌های آبی در مسیرهای پرتردد زائران حضور دارند و به آنها خدمات ارائه می‌دهند.
 
استقرار نیروهای راهنما و امداد زائران اربعین در 70 پایگاه
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی، سازمان حج و زیارت اقدام به اعزام گروهی از نیروهای داوطلب برای امداد و راهنمایی به زائران در مسیرهای مختلف پیاده‌روی اربعین حسینی کرد.
 
حمیدرضا محمدی، دبیر کمیته ثبت‌نام و اعزام ستاد مرکزی اربعین می‌گوید: امسال نیروهای داوطلب با جلیقه‌های آبی در ۷۰ پایگاه مستقر می‌شوند تا زائران را راهنمایی کنند.
 
سال گذشته حدود ۴۰۰ نیروی داوطلب با جلیقه‌های کرم‌رنگ در مسیر پیاده‌روی اربعین و شهرهای نجف و کربلا مستقر بودند و زائران را برای حرکت در مسیر و پیدا کردن خیابان‌های مختلف و حتی موکب‌ها راهنمایی کردند.
 
 
 
امسال هم این افراد در قالب «همیار اربعین» با در دست داشتن نقشه‌ مسیر در خیابان‌های پرتردد حضور دارند و نه تنها نشانی موکب‌های خاص، بلکه سایر اطلاعات مورد نظر زائران را در اختیار آنها قرار می‌دهند. علاوه بر این، پایگاه ویژه امداد و گمشدگان نیز طراحی شده و افراد در صورتی همراهان خود را گم کردند، می‌توانند از همیار اربعین کمک گرفته و حتی به صورت رایگان با آنها تماس برقرار کنند و موقعیت خود را اطلاع‌ بدهند.
 
به گزارش فارس، نیروهای داوطلب برای کمک به زائران اربعین امسال در مرزهای زمینی، فرودگاه نجف و بغداد، شهرهای نجف، کربلا، کاظمین و سامرا و همچنین مسیر پیاده‌روی اربعین حضور دارند.