ارز همراه زائران حج 1402، نسبت به سال گذشته بیش از 2 برابر شد


ارز همراه زائران حج 1402، نسبت به سال گذشته بیش از 2 برابر شد  امسال با تصمیم دولت و موافقت بانک مرکزی، 500 دلار به عنوان زائران همراه حج تمتع 1402 اختصاص یافته است. این امر در حالی است که سال گذشته ارز اختصاص یافته به زائران حج تمتع 200 یورو بود.
 
ارز همراه زائران حج 1402، نسبت به سال گذشته بیش از 2 برابر شد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، امسال ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر از کشورمان به حج تمتع مشرف می‌شوند که با تصمیم دولت و موافقت بانک مرکزی، هزینه این سفر معنوی با ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی محاسبه شده است.
 
امسال بر اساس تصمیم دولت، ارز همراه زائران حجاج تمتع ۱۴۰۲ با قیمت ارز متشکل (صرافی) به زائران پرداخت می‌شود که میزان آن نیز ۵۰۰ دلار است.
 
هم‌اکنون قیمت ارز متشکل ۴۲ هزار تومان است و هر زائر حج تمتع در حال حاضر برای دریافت ۵۰۰ دلار ارز همراه، باید با مراجعه به بانک ملی، ۲۱ میلیون تومان بپردازند.
 
سال گذشته ارز اختصاص یافته به عنوان ارز همراه زائران حج تمتع، ۲۰۰ یورو بود و در سال ۹۸ نیز ۲۰۰ دلار به زائران حج تمتع اختصاص پیدا کرد. بر همین اساس، امسال میزان ارز اختصاص یافته به زائران حج تمتع نسبت به سال‌های گذشته بیش از ۲ برابر شده است.