توصیه رئیس جمعیت هلال احمر:

حجاج از فعالیت های بی رویه پرهیز و از خود مراقبت کنند

حجاج از فعالیت های بی رویه پرهیز و از خود مراقبت کنند  رئیس جمعیت هلال احمر در همایش تخصصی روحانیون  اهل تسنن اعزامی به حج 402 ، حجاج را به پرهیزاز فعالیت ها بی رویه و مراقبت از خود توصیه و تاکید کرد: جمعیت هلال احمرمتعلق به همه و دستگاهی خدمت‌رسان است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، رئیس جمعیت هلال احمر که امروز در جمع روحانیون اهل تسنن در مجتمع فرهنگی آموزشی آدینه تهران سخن میگفت، با اشاره به اینکه در بیش از 190 آیه برکار حسنه و خیر تأکید شده و کاری که در جمعیت هلال احمر و مرکز پزشکی حج و زیارت انجام می‌شود از همین جنس است، اظهار داشت: اساس کارما به دین مقدس اسلام بازمی‌گردد، ما دور هم جمع می‌شویم که زائران بتوانند در سلامت به اعمال خود بپردازند.
 
وی با بیان اینکه عملکرد سال‌های گذشته مرکز پزشکی آسیب شناسی شده تا بتوان امسال خدمات بهتری در حج ارائه داد و زائران در کمال آرامش باشند، گفت: سن زائران کمی بالاست و امسال نیز مانند سال‌های گذشته با مشکل گرما مواجه هستیم؛ گرما می‌تواند معضل ایجاد کند ولی  با برنامه ریزی و تدابیرمناسب می‌توانیم براین مشکل غلبه کنیم.
 
کولیوند افزود: اگر شما بزرگواران و زائران عزیز در جریان قرار بگیرید که چگونه مراقبت نمایید تا گرما زده نشوید، سلامت خیلی‌ از زائران حفظ خواهد شد.
 
وی خاطرنشان کرد: زائرانی که داروی خاصی مصرف می‌کنند با داشتن نسخه پزشک آن را همراه بیاورند و هرجا به کمک نیاز داشته باشند نیروهای ما خدمت رسانی خواهند کرد. همچنین امکان بهره‌مندی از بیمارستان‌های سعودی و هلال احمر نیز وجود دارد.
 
کولیوند درادامه به حجاج توصیه کرد که در ایام حج از فعالیت‌های بی رویه‌ پرهیز و از خود مراقبت کنند.
 
براساس این گزارش، دکترسیدعلی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر نیز در این همایش، با اشاره به تغییراتی که در ارائه خدمات پزشکی و درمانی به زائران بیت الله الحرام صورت گرفته است، اظهار کرد: امسال بر اساس تغییرات انجام شده، گروهی از پزشکانی که زائرین را معاینه کردند سابقه همکاری با این مجموعه را داشتند ولی در حج پیش رو حضور ندارند.
 
وی افزود: امسال از میان  458 نفر پزشکی که معاینات زائران را انجام دادند 220 نفر مشرف می‌شوند و باقی آنها در سال‌های آینده با توجه به دستورالعمل ها، اعزام خواهند شد.
 
وی ادامه داد: شرایط بیمارستان‌ مکه نیز بسیار بهتر شده است؛‌ پیش از این در مکه 60 تخت داشتیم اما امسال این تعداد به 70 تخت افزایش یافته است.
 
 
مرعشی در ادامه با بیان توصیه های مرکز پزشکی به زائران گفت: آمادگی جسمانی پیش از اعزام به حج ضروری است لذا زائران ورزش و پیاده روی منظم داشته باشند تا در پیاده‌روی‌ها دچار مشکل نشوند. علاوه بر این در کنار توصیه‌های بهداشتی پزشکان ، همیشه کلام علمای ربانی تاثیرگذار و اثربخش بوده است و روحانیون می‌توانند در این زمینه به ما کمک کنند.
 
وی در پایان میانگین سنی زائران را بیش از سال‌های گذشته  عنوان کرد و گفت: امسال بیش از دو هزار و 300 زائر بالای 80 سال به سرزمین وحی مشرف می شوند.