پیش‌بینی 2 بسته زیارتی برای نوروز 1402/ هزینه سفر عتبات نوروزی مشخص شد


پیش‌بینی 2 بسته زیارتی برای نوروز 1402/ هزینه سفر عتبات نوروزی مشخص شد به گزارش لبیک با بررسی خبرنگار فارس، عتبات نوروزی ۱۴۰۲ در ۲ بسته ۶ و هفت شب پیش‌بینی شده است که هزینه سفر زمینی عتبات در بسته یک هفته‌ای که همراه با یک شب اقامت در کاظمین است، هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و برای ۶ شب بدون زیارت کاظمین، ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به بالا است.

هزینه سفر عتبات نوروزی به صورت زمینی نسبت به سفرهای کنونی عتبات با کاهش همراه شده است که به گفته یک منبع مطلع، اختصاص ارز با قیمت پایین‌تر از بازار آزاد دلیل این امر است. البته دولت هنوز ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی را برای سفر عتبات اختصاص نداده است.


با توجه به اینکه همچنان برخی از دفاتر زیارتی بسته‌های سفر نوروزی عتبات را باز نکرده‌اند، ظرفیت محدودی برای نوروز ۱۴۰۲ پیش‌بینی شده است که البته به نظر می‌رسد با همکاری سایر مجریان زیارتی برای دوره عتبات نوروزی ظرفیتی بالغ بر ۵۰ هزار نفر باز شود.

از ساعاتی قبل که ثبت‌نام سفر عتبات نوروزی آغاز شده است، حدود ۸۰ کاروان تکمیل شده است که این امر نشانگر استقبال متقاضیان از این سفر معنوی است.

به گزارش فارس، سفر نوروزی عتبات از ۲۳ اسفندماه آغاز می‌شود و تا دوم فروردین‌ماه ادامه دارد. پس از آن هم با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان هم‌زمان با نوروز شده است، عتبات رمضانیه صورت می‌گیرد که هنوز زمان ثبت‌نام و هزینه آن نیز مشخص نیست.