متقاضیان حج امسال دزهای واکسیناسیون کرونا را تکمیل کنند


متقاضیان حج امسال دزهای واکسیناسیون کرونا را تکمیل کنند  وزارت حج و عمره عربستان تایید کرد: زائرانی که مایل به ادای حج امسال ۱۴۴۴ هجری قمری/ ۱۴۰۲ خورشیدی هستند موظفند تمام دزهای واکسیناسیون کووید-۱۹ را تکمیل کنند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری ها، عربستان درحالی محدودیت‌های کرونا را برای سفر حج تمتع لغو کرده بود که اینک، وزارت حج این کشور، از الزام تزریق سه نوع واکسن برای حضور در مناسک حج خبر داده است.
 
 
روزنامه چاپ عربستان سعودی گازت به نقل از وزارت حج و عمره عربستان نوشته  که وزارت حج و عمره عربستان تایید کرد: زائرانی که مایل به ادای حج امسال (۱۴۴۴ هجری قمری/ ۱۴۰۲ خورشیدی) هستند موظفند تمام دُزهای واکسیناسیون کووید-۱۹ را تکمیل کنند.
 
 
این وزارتخانه همچنین اعلام کرد: زائران حج ۱۴۴۴ هجری قمری  باید واکسن مننژیت و واکسن آنفلوآنزای فصلی را دریافت کنند.
 
 
بنابر اظهارات مقامات وزارت حج و عمره عربستان، الزامات بهداشتی برای انجام مناسک حج شامل مبتلا نبودن زائر به بیماری‌های مزمن و حاد یا بیماری‌های عفونی است.
 
 
توفیق الربیعه، وزیر حج و عمره عربستان در عین حال یادآور شد که این کشور پس از سه سال محدودیت برای جلوگیری از شیوع احتمالی کووید-۱۹، تمام شرایط سنی را برای زائران لغو کرده است.
 
 
عربستان که به مدت سه سال از زمان همه‌گیری کرونا، حج را محدود و با جمعیت غالب ساکنان در این کشور برگزار کرد، به تازگی از لغو آن محدودیت‌ها و همچنین قید و شرط‌های سنی برای حج ۱۴۴۴ قمری (۱۴۰۲ خورشیدی) خبر داده است.
 
عربستان هنوز درباره محدودیت در انواع واکسن‌های کووید ۱۹ برای حج پیش‌رو اظهار نظری نداشته است.