سرپرست حجاج ایرانی: امید برای برقراری حج و عمره افزایش یافته است


سرپرست حجاج ایرانی: امید برای برقراری حج و عمره افزایش یافته است  سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به برنامه‌های حوزه حج و زیارت برای از سرگیری سفرهای زیارتی گفت: پیگیر برگزاری مطلوب حج تمتع و عمره مفرده هستیم.
 
سرپرست حجاج ایرانی: امید برای برقراری حج و عمره افزایش یافته است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب، نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت در نشست شورای افتا اهل سنت که در استان گلستان برگزار شد، با بیان برنامه‌های حوزه حج و زیارت برای ازسرگیری سفرهای زیارتی به سرزمین وحی، گفت: پیگیر برگزاری مطلوب حج تمتع و عمره هستیم و با واکسیناسیون و اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان، امید برای راه اندازی حج و عمره افزایش یافته و به دنبال حل مشکلات قابل پیش‌بینی هستیم.
 
سرپرست حجاج ایرانی با بیان اینکه در دو سال گذشته ضمن نامه نگاری با وزیر حج عربستان و تعطیلی حج برای زائران خارجی درخواست کردیم برای زائران ایرانی سهمیه اختصاص یابد، اضافه کرد: درسفرهای زیارتی رعایت پروتکل‌ها و قوانین و حفظ جان زائران برای ما نیز مهم است.
 
وی با اشاره به ثبت‌نام از هموطنانی که برای حج سال ۹۹ اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: امیدواریم  امسال جمعی از افرادی که برای حج ٩٩ ثبت نام کردند، مشرف شوند البته تحقق آن به وضعیت کرونا و همکاری دولت میزبان بستگی دارد.
 
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در بخش دیگری از سخنان خود یاد و خاطره مرحوم حاج ماموستای مصطفوی و جمع زیادی از روحانیون حوزه حج و زیارت را که به علت کرونا جان باختند، گرامیداشت و لزوم وحدت در زبان و عمل را یادآور شد و گفت: ما به عنوان خادمین ضیوف الرحمان باید در اینگونه نشست‌ها به نتیجه واحد برسیم تا مردم راحت‌تر بتوانند به تکلیف خود عمل کنند.