آمادگی موکب‌های نجف تا کربلا برای پذیرایی از زائران اربعین


آمادگی موکب‌های نجف تا کربلا برای پذیرایی از زائران اربعین
با وجود اینکه هنوز زائران اربعین به جاده نجف تا کربلا نرسیدند، موکب‌های پذیرایی از زوار در این مسیر آماده خدمت به زائران است.
 
آمادگی موکب‌های نجف تا کربلا برای پذیرایی از زائران اربعین
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، کاروان زائران پیاده‌روی اربعین هنوز به نجف نرسیدند و بسیاری از عاشقان در مسیرهای حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلومتری نجف هستند.
 
با این‌وجود، در مسیر نجف - کربلا موکب‌های پذیرایی از زائران راه‌اندازی شده است و شبانه‌روز به زوار اربعین خدمت می‌کنند. البته هنوز تعداد زائران این مسیر بسیار محدود است. اما تا کمتر از یک هفته آینده در مسیر نجف تا کربلا که یکی از اصلی‌ترین مسیر زائران اربعین به شمار می‌رود، خیل میلیونی عاشقان حسینی حرکت خواهند کرد تا در روز اربعین به زیارت سیدالشهدا (ع) نائل شوند.
 
پذیرایی از زوار اربعین در موکب‌ها
 
همچنین ۶۰ هزار زائر ایرانی پیاده‌روی اربعین هنوز به عراق مشرف نشدند و‌ منتظر ویزا و آغاز اعزام‌ها هستند. با این وجود، در سایر مسیرهای زائران اربعین موکب‌ها مملو از جمعیت است و یکی در موکب استراحت کرده و دیگری از زوار می‌خواهد تا به موکب آن‌ها هم سر زده و از غذای آن‌ها متنعم شود. پیتزا هم که طرفداران خاص خود را دارد، در مسیر زوار طبخ و توزیع می‌شود.
 
در بسیاری از موکب‌ها تصاویری از شهدای مقاومت به ویژه شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس دیده می‌شود و موکبداران با یادی از شهدا به زوار اربعین خدمت می‌کنند.