60 هزار زائر آماده مناسک حج تمتع شدند


60 هزار زائر آماده مناسک حج تمتع شدند+فیلم  حدود 60 هزار نفر از افراد ساکن عربستان که برای تشرف به حج تمتع 1442 ثبت‌نام کرده بودند، پس از سپری کردن مراحل مختلف هم‌چون قرنطینه به منظور احراز سلامت، وارد مکه مکرمه شده و برای انجام اعمال حج تمتع آماده شدند.
 
60 هزار زائر آماده مناسک حج تمتع شدند .
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، در آستانه برگزاری مناسک حج تمتع ۱۴۴۲، زائران خانه خدا از شهرهای مختلف عربستان پس از بررسی سلامت وارد مدینه منوره شده و بعد از سپری کردن دوران قرنطینه، وارد مسجدالحرام شدند.
 
بر همین اساس، اکنون همه زوار خانه خدا برای انجام مناسک حج تمتع در آمادگی کامل هستند و متولیان مسجدالحرام نیز از درمانگاه و بیمارستان‌های اطراف مسجدالحرام که به منظور پیشگیری از بیماری زوار راه‌اندازی شده است، بازدید کردند.
 
همچنین روز گذشته با توجه به حضور حدود ۶۰ هزار زائر حج تمتع سال جاری در مکه مکرمه، غذاهای گرم بین زوار توزیع شد. امسال به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا، غذای زوار در بسته‌بندی بهداشتی توزیع می‌شود و نباید تجمعی هنگام توزیع غذا صورت گیرد.
 
علاوه بر این، با توجه به اینکه از هشتم تا سیزدهم ذی‌الحجه اعمال حج تمتع برگزار می‌شود، همه امکانات برای برپایی این مراسم آماده شده است. امسال حدود ۴۵ هزار نفر از زائران خانه خدا را خارجی‌های ساکن عربستان به ویژه از کشورهای پاکستان، مالزی، هند و اندونزی تشکیل می‌دهند. البته با توجه به نداشتن روابط سیاسی بین ایران و عربستان، زوار ایرانی در مناسک حج امسال هم حضور ندارند.
 
همچنین امسال کارت‌ و مجوزهای ورود به مسجدالحرام و مشاعر مقدسه به صورت الکترونیک صادر می‌شود و افراد با اسکن بارکد روی کارت خود می‌توانند تمام اطلاعات از زمان ورود و خروج و نحوه اعمال حج را در نرم افزار حج مشاهده کنند.
 
به گزارش فارس، امسال عربستان فقط از افرادی که واکسن کرونا تزریق کرده‌اند، زائر پذیرفته و بیش از ۶۰ درصد زائران خانه خدا جوانان ۱۸ تا ۴۰ سال هستند. همچنین حج تمتع سال جاری در سه گروه قیمتی از ۸۵ تا ۱۱۶ میلیون تومان پیش‌بینی شده بود که همین افزایش قیمت موجب شد تا در ثبت‌نام اولیه ظرفیت کاوران‌ها تکمیل نشود و متولیان مسجدالحرام زمان ثبت‌نام برای تشرف به حج تمتع را افزایش دادند.