ورود به مسجدالحرام و مشاعرمقدسه ممنوع شد/ جریمه ۱۰هزار ریالی برای افراد متخلف


ورود به مسجدالحرام و مشاعرمقدسه ممنوع شد/ جریمه ۱۰هزار ریالی برای افراد متخلف  با نزدیک شدن به ایام حج تمتع، عمره مفرده متوقف و ورود به مسجدالحرام، منا، عرفات و مزدلفه بدون داشتن مجوز ممنوع شد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، در آستانه حج تمتع ۱۴۴۲، عربستان منع تردد در مسجدالحرام، منا، عرفات و مزدلفه را از ۲۵ ذی‌القعده اعمال کرد.
 
این اقدام سعودی‌ها به منظور آماده‌سازی مکان‌های مقدس برای حضور زائران حج تمتع است. بر همین اساس، از امروز ورود به مسجدالحرام و سایر مکان‌های مقدسی که حجاج در آنجا حضور می‌یابند، بدون داشتن مجوز ممنوع است.
 
همچنین عمره مفرده نیز از امروز متوقف شد و عمره‌گزاران به شهرهای خود بازگشتند و عملیات عمره مفرده تا پایان حج تمتع متوقف است.
 
بر اساس اعلام سعودی‌ها، در صورتی که فردی بدون داشتن مجوز وارد مسجدالحرام، منا، عرفات و مزدلفه شود، جریمه می‌شود که جریمه اولیه ۱۰ هزار ریال سعودی خواهد بود. همچنین تکرار تخلف، جریمه سنگین و دوبرابری و حتی حبس را نیز در پی دارد.
 
این مبلغ جریمه در حالی است که هزینه حج تمتع امسال با توجه به شرایط کرونا و افزایش هزینه‌ها، از حدود ۱۲ تا ۱۶.۵ هزار ریال سعودی اعلام شده است.
 
به گزارش فارس، امسال هم با توجه به ادامه شیوع کرونا عربستان از پذیرش زائر خارجی در ایام حج تمتع امتناع کرد و حدود ۶۰ هزار نفر از افراد ساکن عربستان به حج تمتع مشرف می‌شوند و همه این افراد باید واکسن کرونا تزریق کرده باشند.