نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، درمجمع عمومی عادی فوق‌العاده شرکت مرکزی دفاتر خدمات زیارتی سراسر ایران(شمسا)


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، درمجمع عمومی عادی فوق‌العاده شرکت مرکزی دفاتر خدمات زیارتی سراسر ایران(شمسا)  
 
 
 
خادمان عتبات فرصت خدمتگزاری به زائران را غنیمت شمارند
 
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، درمجمع عمومی عادی فوق‌العاده شرکت مرکزی دفاتر خدمات زیارتی سراسر ایران(شمسا) از خادمان عتبات عالیات خواست که فرصت خدمتگزاری به زائران را غنیمت بشمارند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت‌الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در مجمع عمومی عادی فوق‌العاده شرکت مرکزی دفاتر خدمات زیارتی سراسر ایران(شمسا) که به صورت مجازی با حضور اعضای هیئت مدیره این مجمع برگزار شد، تعطیلی عتبات را فرصتی برای بازشناسی مشکلات و تدبیر راهکاری علمی و عملی برای بهینه‌سازی فعالیت‌های این حوزه برشمرد.
 
وی با تاکید بر لزوم بهره‌مندی از فرصت‌ تعطیلی سفرهای زیارتی به اعتاب مقدسه افزود: هم‌اینک بهترین فرصت برای آسیب‌شناسی مشکلات و یافتن راهکارهای بهینه درخصوص اعزام زائران به عتبات عالیات است، فرصت را غنیمت شمارید تا برنامه ها نسبت به گذشته بهینه شود، اگر کاستی هایی هم وجود دارد برطرف و حق و حقوق مردم را پرداخت کنید تا بدهکار نباشید.
 
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به فرارسیدن سالروزشهادت امام کاظم (ع)، روایتی از آن امام همام قرائت کرد و گفت: آن حضرت می‌فرمایند: «إنّ خَواتيمَ أعمالِكُم قَضاءُ حَوائِجِ إخوانِكُم ، وَالإِحسانُ إلَيهِم ما قَدَرتُم و إلاّ لَم يُقْبَلْ مِنكُم عَمَلٌ - مهر اعمال شما به اين است كه در حدّ توان خود، نيازهاى برادرانتان را بر آوريد و به آنان نيكى كنيد درغير اين صورت، اعمال شما پذيرفته نشود»، بنابراین با برادران خود مهربان و دلسوز باشيد تا به ما بپيونديد .
 
وی یادآور شد: امام کاظم(ع) در روایت دیگری می‌فرمایند: «مَن قَصَد إليهِ رَجُلٌ من إخْوانِهِ مُستَجِيرا بهِ في بعضِ أحوالهِ فلَم يُجِرْهُ، بعدَ أنْ يَقْدِرَ علَيهِ ، فقد قَطَعَ وَلايةَ اللّه- كسى كه برادرش براى رفع گرفتارى يا حاجتى به او پناه ببرد و او بتواند پناهش دهد اما ندهد،     بى گمان پيوند ولايت خداوند تبارك و تعالى را بريده است».
 
سرپرست حجاج ایرانی تصریح کرد: اگر فردی سراغ انسان بیاید و انسان مشکل او را برطرف کند، بداند این فرد از طرف خدا به سوی او آمده است و این رحمت خداست و خداوند این رحمت را در مسیر کارهای ما قرار داده است.
 
وی خطاب به مسئولان شرکت شمسا خاطرنشان کرد: شما عزیزان به عاشقان عتبات  خدمتگزاری می‌کنید و این فرصتی است که خداوند در اختیار شما قرار داده است، پس قدرآن را بدانید و از آن استفاده کنید.
 
گفتنی است، همچنین در این همایش پیامی از آقای علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت قرائت شد که وی در این پیام از خادمان زائران عتبات خواسته بود فرصت تعطیلات را مغتنم شمرده و برای تبادل تجربیات در عرصه خدمت به زائران تلاش کنند.