انتصاب جدید در بعثه مقام معظم رهبری


انتصاب جدید در بعثه مقام معظم رهبری  
 
 
با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت مراسم معارفه معاون اموربین الملل بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، درنشست امروز شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب تشکیل شد حجت اسلام والمسلمین علی خیاط  بعنوان معاون جدید امور   بین الملل حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت معرفی شد.
 
در این مراسم که معاونین و مدیران بعثه و سازمان حج شرکت داشتند، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در سخنانی از خدمات و تلاش های صادقانه مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید جواد مظلومی در مدت تصدی پست معاونت اموربین الملل بعثه مقام معظم رهبری تقدیر و ابرازامیدواری کرد که حجت الاسلام خیاط با توجه به بیش از دو دهه همکاری با امور بین الملل و سابقه و شناختی که از فعالیت های بعثه دارد، بتواند در مسیر اعتلای هرچه بیشتر این حوزه گام بردارد.
 
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ابراز امیدواری کرد که امور بین الملل بعثه در دوره جدید بتواند با استفاده از تجربیات گذشتگان، شناخت آسیب ها وتحول دربرنامه ریزی بهتر از گذشته بدرخشد ونقش خود را ایفاء کند.
 
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه حجت الاسلام خیاط بعنوان عضو هیئت علمی بعثه مقام معظم رهبری با این مجموعه همکاری داشت ، بر اهمیت استفاده از  ظرفیت های بین المللی حج تاکید کرد.
 
در ادامه این جلسه معاون جدید اموربین الملل بعثه به برنامه ها و طرح های مورد نظر خود در حوزه امور بین الملل اشاره و تصریح کرد: هیچ فریضه دیگری نمی تواند مجموعه شناخت های فریضه حج را دراختیار امت اسلامی قرار داده و روح وحدت و عظمت را در افکار مسلمانان زنده کند.
 
وی افزود: امیدواریم با همکاری و تعامل سایر نهادها و دستگاههایی که فعالیت بین المللی دارند، در این دوره بتوانیم از ظرفیت بین المللی حج بیشترین بهره برداری را داشته باشیم.
 
در ادامه این جلسه، رئیس سازمان حج و زیارت نیز ابراز امیدواری کرد که حضور حجت الاسلام خیاط منشاء خیر در فعالیت های بین المللی حوزه های حج و اعتاب مقدسه باشد.
 
آقای رشیدیان افزود: اموربین الملل باید به حوزه حج محدود نشود و بعنوان یک دستگاه دیپلماسی عمومی زمینه ارتباط بین مسلمانان را در اعتاب مقدسه نیز فراهم کند و از این منظر وحدت اسلامی و گفتگوهای تقریبی را توسعه بخشد.
 
این گزارش حاکیست؛ در این جلسه همچنین از کتاب "مبلغ مخلص و خادم القرآن" که در برگیرنده نگاه فرهیختگان و همکاران به حجت الاسلام والمسلمین سیدجواد مظلومی معاون فقید اموربین الملل بعثه مقام معظم رهبری است با حضور فرزند و حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب عضو هیئت علمی بعثه و رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب و از دوستان آن مرحوم رونمایی شد. 
 
برپایه این گزارش، دراین جلسه همچنین آقای اکبر رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت درباره آخرین اخبار و تحولات درخصوص حج آینده و حجت الاسلام والمسلمین سید حسین رکن الدینی معاون فرهنگی بعثه درباره برنامه ریزی های انجام شده برای آموزش زائران در صورت برگزاری حج گزارش دادند. 
 
این گزارش حاکیست، نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت در ابتدای این جلسه با تبریک مبعث رسول مکرم اسلام(ص) و عرض تسلیت فرارسیدن سالروز شهات امام کاظم(ع) به حدیث " لَيسَ مِنَّا مَنْ لَمْ يحَاسِبْ نَفْسَهُ فِي كلِّ يوْمٍ – نیست از ما کسى که محاسبه نکند نفس خود را در هر روز" از امام هفتم اشاره و اظهار کرد: اواخر سال زمان محاسبه اعمال است و انسان باید بیندیشد در سالی که با تمام فراز و فرودها گذشت چه کارهایی انجام داده و اگر کار ناصوابی انجام داده است؛ طلب استغفار کند.
 
وی افزود: امسال برای جهان بشریت سال سخت و دردناکی بود و از سوی دیگر تلاش ها و نوآوری هایی هم صورت گرفت  تا علی رغم وجود سختی ها و مشکلات موفقیت هایی هم رقم بخورد.