تشرف زائران به حرمین عسگریین در ایام شهادت امام هادی علیه السلام


به گزارش لبیک به نقل از فارس با وجود محدودیت مرتبط با شیوع کرونا و همچنین تهدید داعش که چندی پیش مردم عراق را تهدید به حمله به سامرا کرده بود، زائران بسیاری در ایام شهادت امام هادی (ع) به حرم امامین عسکریین (ع) مشرف شده و به عزاداری پرداختند.
به گزارش خبرنگار حج وزیارت خبرگزاری فارس، همزمان با سالروز شهادت امام هادی (ع) جمعی از زائران در حرم آن حضرت حضور یافته و به عزاداری پرداختند.
این امر در حالی است که طی ماه‌های گذشته داعش مجدد تهدید به حمله به سامرا و‌ حرم امامین عسکریین (ع) کرده بود، اما مردم عراق از شیعه و سنی در سالروز شهادت امام هادی (ع) بدون درنظر گرفتن این تهدیدها به سوی خانه امام زمان (عج) روانه شدند.
شیخ حیدر یعقوبی، مدیر سابق حرم امامین عسکریین (ع) می‌گوید: مردم عراق از داعش و دشمنان ترسی ندارند، بلکه عشق به ائمه اطهار (ع) آنها را برای تشرف به سامرا ثابت قدم می‌کند. امسال بسیاری از زائران به یاد شهدای مقاومت به ویژه شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس که در ایجاد امنیت در سامرا و پاکسازی منطقه از داعش نقش کلیدی و اساسی داشتند و همچنین به نیابت از مردم ایران که جای خالی آنها در چنین مراسم‌هایی بیشتر حس می‌شود، به سوی سامرا مشرف شدند و عزاداری می‌کنند.
برخی از زائرانی نیز که با پای پیاده به سوی حرم امامین عسکریین (ع) از راه‌های دور نزدیک حرکت کردند، به این مکان مقدس رسیده و پس از بوسیدن خاک حرم امامین عسکریین(ع) که خانه امام زمان (عج) است، در موکب‌ها پذیرایی شده و به عزاداری پرداختند. همچنین برخی دیگر از زوار به دلیل اینکه در عراق فردا سالروز شهادت امام هادی (ع) است، همچنان در مسیر منتهی به سامرا در حال حرکت هستند.