قاضی زاده هاشمی: بنیاد شهید آمادگی طرح دعوی بین‌المللی فاجعه منا را دارد


قاضی زاده هاشمی: بنیاد شهید آمادگی طرح دعوی بین‌المللی فاجعه منا را دارد  
 
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با انتقاد از سکوت کشورهای مختلف جهان در مقابل جنایات عربستان در فاجعه منا، گفت: این فاجعه باید از طریق مراکز حقوقی پیگیری شود و بنیاد شهید در صورتی که زمینه آن فراهم باشد، آمادگی طرح دعوی بین المللی را دارد.
 
قاضی زاده هاشمی: بنیاد شهید  آمادگی طرح دعوی بین‌المللی فاجعه منا را دارد
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، ظهر امروز در مراسم رونمایی از "مجموعه آثار فاجعه منا" که به مناسبت هفته پژوهش در پژوهشکده حج و زیارت قم برگزار شد، گفت: حادثه مسجدالحرام و فاجعه منا، اتفاقات باور نکردنی است و هر چه انسان فکر می‌کند که چطور ممکن است در یک نظام کاملا پلیسی وامنیتی که شُرطه‌ها حتی به نحوه ایستادن شما هم کار دارند، چنین اتفاقی بیافتد، به نتیجه نمی‌رسد.
 
وی با انتقاد از سکوت کشورهای مختلف جهان در مقابل جنایات عربستان در فاجعه منا، گفت: متاسفانه به جز تلاش‌های جمهوری اسلامی خصوصا برای برگرداندن پیکرهای مطهر شهدا، از هیچ یک از کشورهای جهان، صدایی بلند نشد.
 
رئیس بنیاد شهید تصریح کرد: این فاجعه باید از طریق مراکز حقوقی و بین الملی پیگیری شود و بنیاد شهید هم به عنوان متولی امور شهدا و ایثارگران، در صورتی که زمینه آن فراهم باشد، آمادگی طرح دعوی بین المللی را دارد.
 
وی با اشاره به اینکه باید جامعه بین الملل  را درگیر فاجعه منا کنیم، گفت: از مساله ترورها گرفته تا جانبازان شیمیایی، بمباران شهرها و کشتار غیر نظامیان و نیز تعدد ظلم‌هایی که به ما شده باید مورد توجه مسئولان بین المللی قرار گیرد.
 
معاون رئیس جمهور، دوره کنونی را دوره جنگ روایت‌ها دانست و افزود: از صدر اسلام تاکنون، جنگ، جنگ روایت ها بوده و ما باید روایت حقایق را با قوت و قدرت انجام دهیم تا در تاریخ، اثر‌گذار باشد.
 
وی در پایان پیشنهاد داد تا از ظرفیت مراکزی چون جامعةالمصطفی، سازمان فرهنگ و ارتباطات و سازمان حج و زیارت استفاده شود و روایات غیرایرانی‌ها، حتی مخالفین هم ثبت و ضبط گردد.