استاندار نجف بر اقامه شعائر حسینی در شرایط کرونا تأکید کرد


استاندار نجف بر اقامه شعائر حسینی در شرایط کرونا تأکید کرد  مراسم عزاداری امام حسین (ع) در نجف با رعایت نکات بهداشتی در حال برگزاری است و استاندار نجف نیز بر اقامه شعائر حسینی متناسب با شرایط کرونا در تاسوعا و عاشورای حسینی تأکید کرد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، برپایی عزاداری امام حسین (ع) در نجف اشرف نیز همچون سایر شهرهای این کشور با اعمال محدودیت‌هایی در حال برگزاری است و موکب‌ها و هیأت‌های عزاداری سیدالشهدا (ع) در هر نقطه از این شهر به عزاداری می‌پردازند و متناسب با شرایط کرونا سعی دارند با رعایت نکات بهداشتی از شیوع این ویروس جلوگیری کنند.
 
استفاده از ماسک، رعایت فاصله و ضدعفونی مکرر محل برپایی مراسم عزاداری امام حسین (ع) از اقداماتی است که توسط متولیان و عزاداران حسینی مورد توجه قرار گرفته است.
 
در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی که هیأت‌های عزاداری با حضور در حرم علوی به عزاداری می‌پردازند، متولیان حرم امیرالمؤمنین (ع) با قراردادن تونل‌های ضدعفونی در ورودی‌های حرم و کنترل سلامت زوار برای جلوگیری از شیوع کرونا برنامه‌ریزی کردند.
 
استاندار نجف نیز با توجه به لزوم رعایت نکات بهداشتی، به اقامه شعائر حسینی در محرم به ویژه تاسوعا و عاشورا تأکید کرده است.
 
بر همین اساس، همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی مراسم عزاداری سیدالشهدا (ع) با حضور شهروندان نجف و با رعایت نکات بهداشتی برپا می‌شود و حرم امام علی (ع) نیز میزبان زائران خواهد بود.
 
به گزارش فارس، نجف اشرف تا نیمه محرم برای جلوگیری از شیوع کرونا قرنطینه است و امکان تشرف زائران از سایر شهرها به حرم علوی در این مدت وجود ندارد.