عربستان برای حجاج، مجوز ورود به مشاعر مقدسه صادر می‌کند


عربستان برای حجاج، مجوز ورود به مشاعر مقدسه صادر می‌کند  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، امسال با تصمیم سعودی‌ها، حج تمتع فقط برای ساکنان عربستان برگزار می‌شود و با توجه به شیوع کرونا در جهان، محدودیت‌هایی نیز برای حج‌گزاران پیش‌بینی شده است؛ به طوری که تمام زائران خانه خدا باید کمتر از ۵۵ سال داشته باشند و هیچ‌گونه بیماری زمینه‌ای نیز نداشته باشند.
 
همچنین از ۱۰ هزار زائر بیت‌الله الحرام در حج ۱۴۴۱، با توجه به عدم پذیرش زائران از کشورهای مختلف در این ایام، ۷۰ درصد سهمیه حج برای خارجی‌های ساکن عربستان و ۳۰ درصد برای مردم عربستان در نظر گرفته شده است. 
 
با توجه به شیوع کرونا، امسال حج‌گزاران اجازه بوسیدن و لمس کعبه را ندارند و قرار است نرده‌هایی اطراف خانه خدا برای جلوگیری از نزدیک شدن حجاج به خانه خدا نصب شود.
 
علاوه بر این، از ۲۸ ذی‌القعده که پذیرش زائران در مکه مکرمه آغاز می‌شود تا ۱۲ ذی‌الحجه، بر اساس اعلام سعودی‌ها هیچ‌کسی بدون داشتن مجوز اجازه ورود به مشاعر مقدسه را ندارد و تمام افراد با داشتن مجوز امکان ورود به منا، مزدلفه و عرفات را دارند و در صورت ورود غیرمجاز علاوه بر برخورد قانونی باید ۱۰ هزار ریال سعودی جریمه بپردازند و در صورت تکرار تخلف، جریمه دو برابر خواهد شد.
 
به گزارش فارس، با وجود نزدیک شدن به ایام حج تمتع، همچنان مسجدالحرام به روی زائران بسته و قرار است پس از بازگشایی مسجدالحرام تمام زائران با داشتن مجوز به این‌مکان مقدس حضور یابند.