برگزاری نماز جماعت در مسجدالنبی(ص) پس از ۷۳ روز تعطیلی


گزاری نماز جماعت در مسجدالنبی(ص) پس از ۷۳ روز تعطیلی  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، مسجدالنبی (ص) پس از شیوع کرونا بر روی زائران بسته شد، به طوری که از ۲۵ ماه رجب دیگر امکان حضور زائران در مسجد نبوی وجود نداشت و برخی از عاشقان از راه دور  و پشت درهای بسته به زیارت پرداختند.
 
بازگشایی یکی از درهای مسجدالنبی بعد از ۷۳روز
 
در روزهای گذشته با موافقت متولیان حرمین شریفین، مقرر شد مسجدالنبی (ص) از امروز هشتم شوال همزمان با سالروز تخریب بقیع پس از ۷۳ روز تعطیلی به روی زائران باز شود.
 
بر همین اساس، قبل از اذان صبح امروز زائران پشت درهای حرم نبوی حضور یافتند تا پس از بازگشایی درهای حرم بتوانند برای اقامه نماز وارد مسجدالنبی (ص) شوند.
 
برپایی نماز صبح امروز در مسجدالنبی (ص)
 
نماز صبح در مسجدالنبی (ص) با رعایت فاصله نمازگزاران برگزار شد و پس از آن دمای بدن افرادی که وارد این مکان مقدس می‌شدند، توسط متولیان حرم سنجیده می‌شد و با توجه به اهمیت جلوگیری از شیوع کرونا، از ورود بیماران جلوگیری می‌شود.
به گزارش فارس، درهای مسجدالحرام همچنان بسته است و سعودی‌ها حتی تکلیف حج تمتع سال جاری را نیز مشخص نکرده‌اند. این امر در حالی است که طبق برنامه باید حدود سه هفته دیگر اعزام زائران کشورمان به سرزمین وحی آغاز شود.