نماز عید فطر در حرمین شریفین بدون‌حضور زائر برپا می‌شود


نماز عید فطر در حرمین شریفین بدون‌حضور زائر برپا می‌شود  نماز عید فطر به منظور جلوگیری از شیوع کرونا، فردا بدون حضور زائر در مسجدالحرام و مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود.
 
نماز عید فطر در حرمین شریفین بدون‌حضور زائر برپا می‌شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، مسجدالحرام و‌ مسجد النبی (ص) با شیوع کرونا بر روی زائران بسته شد و ماه مبارک رمضان نیز زائران امکان تشرف به این اماکن مقدس را نداشتند. با تدابیر متولیان حرمین شریفین به ویژه پس از ضدعفونی مکرر مسجدالحرام و نصب تونل ضدعفونی، به نظر می‌رسید که این مکان مقدس برای حضور زائران در حال آماده‌سازی است و نماز عید فطر در خانه خدا با حضور زائران برگزار می‌شود؛ اما با تصمیم متولیان حرمین شریفین همچنان درهای مسجدالحرام و‌مسجدالنبی بر روی زائران بسته خواهد بود. 
 
با این‌وجود قرار شد با توجه به اهمیت برپایی نماز عید فطر به عنوان یک عمل عبادی و همچنین ‌لزوم‌ حفظ سلامت مردم، نماز عید فطر در این اماکن مقدس بدون‌ حضور زائر برگزار شود و همچون نمازهای تراویح و یومیه در ایام کرونا، فقط کارکنان حرمین شریفین در صفوف نماز با رعایت فاصله بایستند و این نماز را اقامه کنند.
 
این اقدام سعودی‌ها برای جلوگیری از ازدحام جمعیت به منظور مبارزه با کرونا اتخاذ شده است و به گفته منابع آگاه، عربستان در حال حاضر امکان کنترل کرونا در صورت باز شدن اماکن مقدس و افزایش تعداد‌مبتلایان به کرونا را ندارد. 
 
نماز عید فطر در مسجدالحرام یکشنبه اول شوال به امامت صالح بن عبدالله بن حمید اقامه می‌شود.
 
به گزارش فارس، امروز در عربستان ۳۰ ماه مبارک رمضان است. در ایران اسلامی امروز ۲۹ ماه رمضان و فردا عید سعید فطر است.