تونل ضدعفونی در ورودی‌های مسجدالحرام نصب شد


تونل ضدعفونی در ورودی‌های مسجدالحرام نصب شد  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، مسجدالحرام اواخر سال گذشته پس از شیوع کرونا در جهان، ابتدا بر روی عمره‌گزاران سایر کشورها و با فراگیری این ویروس، بر روی تمامی زائران بسته شد.
همزمان با ماه مبارک رمضان با درخواست کارکنان خانه خدا، نماز تراویح با اعمال محدودیت‌هایی اقامه شد. البته همچنان درهای مسجدالحرام بر روی زائران و مردم حتی شهر مکه مکرمه بسته است و تنها کارکنان مسجدالحرام امکان تشرف به این مکان مقدس را دارند.
سعودی‌ها طی روزهای اخیر برای بازگشایی درهای مسجدالحرام جلسات متعددی برگزار کردند و بنا بر پیشنهاد مسؤولان حرمین شریفین مقرر شد تا تونل‌ها ضدعفونی و کنترل سلامت در ورودی‌های مسجدالحرام نصب شود تا در صورت بازگشایی درهای خانه خدا بر روی زائران، از ورود افراد مشکوک به بیماری جلوگیری به عمل آورده و افراد نیز ضدعفونی شوند.
همچنین در روزهای اخیر روزانه مسجدالحرام با ازون ضدعفونی می‌شود تا در صورت بازگشایی درهای حرم، مشکلی برای زائران ایجاد نشود.
با این اقدام سعودی‌ها به نظر می‌رسد که برنامه‌‌های اجرایی برای بازگشایی مسجدالحرام بر روی زائران و حتی برپایی مناسک حج تمتع امسال آغاز شده است.