یادبود شهید قاسم سلیمانی در حج تمتع ۹۹ برگزار می‌شود


یادبود شهید قاسم سلیمانی در حج تمتع ۹۹ برگزار می‌شود  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از مدیر برنامه و محصولات فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری از برگزاری یادبود شهدای مقاومت به ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در ایام حج تمتع ۹۹ خبر داد.
 
یادبود شهید قاسم سلیمانی در حج تمتع ۹۹ برگزار می‌شود
حجت‌الاسلام مسعود حاجی‌ابراهیمی، مدیر برنامه و محصولات فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به آماده شدن بسته‌های فرهنگی برای زائران حج تمتع ۹۹ اظهار داشت: در ایام حج تمتع برنامه‌های فرهنگی متنوعی انجام می‌شود که از مهم‌ترین این برنامه‌ها، فعالیت‌های قرآنی و تجلیل از خانواده شهدا است.
 
یادبود شهدای مقاومت در عربستان برگزار می‌شود
 
وی با بیان اینکه چندین سال است که حج ما با چنین موضوعاتی گره خورده است، افزود: شعار حج تمتع امسال «حج؛ معنویت، همبستگی و اقتدار اسلامی» اعلام شده است که با توجه به اهمیت شهدای مقاومت، در حج تمتع امسال یادبود شهدای مقاومت با محوریت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس برپا خواهد شد.
 
حجت‌الاسلام حاجی ابراهیمی با اشاره به اینکه یادبود شهدای مقاومت در هتل محل استقرار بعثه مقام معظم رهبری برگزار می‌شود، گفت: هر سال تجلیل از خانواده شهدا به ویژه شهدای منا و مسجدالحرام را نیز در برنامه داریم که در حج تمتع امسال این برنامه‌ها با قوت بیشتری برگزار می‌شود.
 
ختم قرآن به نیت شهدای مقاومت در ایام حج
 
مدیر برنامه و محصولات فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری با بیان اینکه محافل قرآنی در هتل‌ها نیز از دیگر برنامه‌های فرهنگی ایام حج به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: در تمام کاروان‌ها نیز ختم قرآن صورت می‌گیرد  و هر کسی به نیت هر شهیدی که در نظر دارد، آیات قرآن کریم را قرائت می‌کند. امسال چندین بار نیز به نیت شهدای مقاومت به ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس ختم قرآن انجام می‌شود.
 
به گزارش فارس، بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته اولین کاروان حج تمتع از ۶ تیرماه عازم عربستان می‌شود. البته با توجه به شیوع کرونا هنوز تکلیف حج تمتع سال جاری از سوی سعودی‌ها مشخص نشده است، اما با این وجود با برنامه‌ریزی مسؤولان کشورمان، ایران آمادگی لازم برای اعزام زائران به حج تمتع را دارد.