نام‌نویسی حدود ۶ هزار زائر اهل‎‌سنت درحج ۹۹

مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری: تاکنون ۵ هزار و ۹۹۷ نفر از اهل سنت در کاروان‌های حج اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند.

نام‌نویسی حدود ۶ هزار زائر اهل‎‌سنت در کاروان‌های حج تمتع ۹۹   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس : حجت‌الاسلام هادی اکبری مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به ادامه نام‌نویسی از مشمولان حج تمتع، اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در حج تمتع سال آینده در کنار کاروان‌های شیعه، کاروان‌های اهل سنت نیز به حج تمتع ۹۹ اعزام می‌شوند.
 
۷ هزار و ۷۱۵ نفر در قالب ۵۵ کاروان اهل سنت به حج تمتع مشرف می‌شوند
 
وی با بیان اینکه ۵۵ کاروان اهل سنت به حج تمتع سال آینده مشرف می‌شوند، افزود: نام‌نویسی از مشمولان حج تمتع در کاروان‌های اهل سنت از ۱۲ استان صورت می‌گیرد. به طوری که در استان اردبیل ۱۱ کاروان، آذربایجان غربی ۸ کاروان، کرمانشاه ۳ کاروان، سیستان و بلوچستان ۱۱ کاروان، بوشهر یک کاروان، فارس ۲ کاروان، خراسان رضوی ۴ کاروان، خراسان جنوبی ۲ کاروان، خراسان شمالی یک کاروان، گلستان ۱۱ کاروان، هرمزگان ۴ کاروان و کردستان ۸ کاروان پیش‌بینی شده است.
 
نام‌نویسی حدود ۶ هزار اهل‎‌سنت در کاروان‌های حج تمتع ۹۹
 
حجت‌الاسلام اکبری با اشاره به ظرفیت کاروان‌های اهل سنت در حج تمتع ۹۹، خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی از سوی سازمان حج و زیارت، ۷ هزار و ۷۱۵ نفر از اهل سنت در قالب ۵۵ کاروان به حج تمتع سال آینده مشرف می‌شوند که تاکنون ۵ هزار و ۹۹۷ نفر اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند.
 
مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری با بیان اینکه هنوز ظرفیت کاروان‌ها باقی مانده است، گفت: ظرفیت باقی‌مانده کاروان‌های اهل سنت یک هزار و ۷۱۸ نفر است، به طوری که کاروان‌های استان‌های بوشهر، فارس، کرمانشاه و خراسان رضوی کمترین ظرفیت باقی‌مانده را دارند.
 
به گزارش فارس، نام‌نویسی حج تمتع ۹۹ از نهم اسفندماه آغاز شده است و ودیعه‌گذاران تا نیمه اردیبهشت‌ماه سال ۸۶ مشمول تشرف به حج تمتع هستند. در حج تمتع سال آینده ۸۷ هزار و ۵۰۰ نفر از کشورمان به عربستان اعزام می‌شوند.