۶۰ درصد کاروان‌های حج تمتع ۹۹ تکمیل شد

سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت:تکمیل ظرفیت ۶۰ درصد کاروان‌های حج تمتع ۹۹ و نام‌نویسی زائران ذخیره از ۲۱ اسفندماه آغاز می‌شود.

۶۰ درصد کاروان‌های حج تمتع ۹۹ تکمیل شد  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، اکبر رضایی سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت با اشاره به نام‌نویسی متقاضیان سفر به حج تمتع ۹۹ در کاروان‌های پیش‌بینی شده، اظهار داشت: نام‌نویسی از مشمولان تشرف به حج تمتع در حال انجام است و تاکنون ۶۰ درصد کاروان‌ها تکمیل شده است.
 
وی با بیان اینکه امسال ودیعه‌گذاران تا پایان فروردین ۸۶ به عنوان زائر اصلی هستند، افزود: از مشمولان حج تمتع ۹۹ می‌خواهیم‌که هرچه سریع‌تر برای ثبت‌نام در کاروان‌های حج تمتع ۹۹ نام‌نویسی کنند، چرا که از چهارشنبه نام‌نویسی زائران ذخیره آغاز می‌شود و ممکن است کاروان‌ها تکمیل شود. 
 
رضایی با اشاره به اینکه ودیعه گذاران تا نیمه اردیبهشت‌ماه ۸۶ زائر ذخیره هستند، گفت: نام‌نویسی زائران ذخیره از چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ساعت ۱۰ صبح آغازمی‌شود.
 
سرپرست معاونت حج و‌عنره سازمان حج و زیارت در پاسخ به سوالی مبنی بر بالا بودن هزینه حج تمتع خاطر نشان کرد: افرادی که خود را آماده سفر به حج تمتع کرده بودند، به طور حتم پیش‌بینی هزینه‌های آن را نیز کرده‌اند.
 
وی درباره هزینه حج تمتع و لزوم پرداخت قسط اول به مبلغ ۲۵ میلیون تومان نیز افزود: برخی از افرادی که در کاروان‌ها ثبت‌نام‌کرده‌ بودند، با مراجعه به دفاتر و‌تحویل مدارک، هزینه قسط اول را نیز پرداخت کرده‌اند و در واقع آمادگی‌های لازم از سوی زائران‌وجود دارد.
 
رضایی با بیان اینکه به منظور سهولت زائران در پرداخت هزینه‌ها، محدودیت زمانی پرداخت قسط اول برداشته شده است، گفت: در سال‌های گذشته باید تا ۷۲ ساعت پس از ثبت‌نام هزینه حج تمتع پرداخت می‌شد، اما امسال این محدودیت زمانی برداشته شده است و زائران بعد از ثبت‌نام الکترونیکی با هماهنگی با کاروان مدارک خود را تحویل و هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند.
 
به گزارش فارس، ۸۷ هزار و ۵۰۰ ایرانی در قالب ۵۸۰ کاروان به حج تمتع ۹۹ اعزام می‌شوند.