محدودیتی در اعزام زائران به سامرا و کاظمین نداریم

مدیرعامل شرکت شمسا : اعزام زائران به عتبات فعلا به صورت هوایی برقرار است

محدودیتی در اعزام زائران به سامرا و کاظمین نداریم  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس ، چندی پیش از سوی یک از رسانه‌ها خبری درباره عدم اعزام زائران عتبات به سامرا و کاظمین منتشر و این امر موجب شد تا برخی از زائرانی که قصد تشرف به عتبات را دارند، نگران وجود امنیت لازم در عراق و همچنین نرفتن به زیارت حرم امامین جوادین (ع) و امامین عسکریین (ع) شوند.
 
بر همین اساس، مصطفی قاسمی، مدیرعامل شرکت شمسا در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با بیان اینکه هم‌اکنون اعزام زائران به عتبات تنها به صورت هوایی برقرار است، اظهار داشت: پس از یک ماه توقف اعزام زائران به عتبات، از آذرماه این سفرها مجدد از سرگرفته شد و با توجه به اهمیت امنیت لازم برای زوار حسینی، اعزام عاشقان سیدالشهدا (ع) فعلا به صورت هوایی صورت گرفت.
 
وی ضمن تکذیب خبر اعزام نشدن زائران عتبات به شهرهای کاظمین و سامرا افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و حضور کادر امنیتی، زائران عتبات علاوه بر شهر نجف و کربلا، به شهرهای کاظمین و سامرا نیز مشرف می‌شوند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. 
 
قاسمی با اشاره به آمادگی شرکت شمسا برای اعزام زائران به عتبات خاطرنشان کرد: نام‌نویسی از زائران عتبات هم‌اکنون نیز در حال انجام است و ما آمادگی لازم برای اعزام زائران به اعتاب مقدسه عراق را داریم.
 
به گزارش فارس، شرکت شمسا به عنوان متولی اعزام زائران به عتبات است که بر اساس برنامه‌ریزی‌ها اعزام زائران در قالب کاروان‌های ۷ روزه به صورت هوایی صورت می‌گیرد که طبق برنامه‌های قبلی زائران سه روز در نجف، سه روز در کربلا و یک روز در کاظمین اسکان می‌یابند و به زیارت دوره سامرا مشرف می‌شوند.