بازگشایی مرز مهران برای تردد زائران عتبات

کاروان‌های رسمی، فعلا مجاز به خروج نیستند

بازگشایی مرز مهران برای تردد زائران عتبات/ کاروان‌های رسمی، فعلا مجاز به خروج نیستند  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس ، تردد زائران حسینی از طریق مرزهای زمینی به دلیل احتیاطات امنیتی لازم برای زائران پس از پایان اربعین حسینی امکان‌پذیر نبود. بر همین اساس اعزام کاروان‌های زیارتی به عتبات به صورت زمینی نیز نه تنها از سوی سازمان حج و زیارت، بلکه از طرف کاروان‌های آزادبر نیز انجام نمی‌شد و تنها شهروندان عراقی امکان تردد از مرزهای زمینی را داشتند.
 
قاسمی سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به امکان تردد از مرز مهران گفت: مرز مهران از امروز برای تردد زائران به عتبات باز شده و امنیت لازم نیز از سوی کشورمان و طرف عراقی تأمین شده است.
 
بر همین اساس، زائران می‌توانند با داشتن گذرنامه معتبر و اخذ روادید عراق، به این کشور سفر کنند. البته با توجه به وضعیت موجود در این کشور، توصیه می‌شود که تمام عاشقان این سفر معنوی همراه با کاروان‌های مجاز حج و زیارت به عتبات تشرف یابند تا حین سفر دچار مشکل نشوند.
 
اکنون با توجه به بازگشایی مرز مهران در استان ایلام و همچنین مرزهای چذابه و شلمچه در استان خوزستان برای تردد زائران حسینی، برخی از افراد در قالب کاروان‌های آزاد به عتبات مشرف می‌شوند، ولی هنوز سازمان حج و زیارت برای تشرف زائران به عتبات به صورت زمینی اقدام نکرده است و در این دوره تمام کاروان‌ها به صورت هوایی به عتبات مشرف می‌شوند.
 
به گزارش فارس، با بازگشایی مرزهای زمینی برای سفر به عتبات، امکان تشرف زائران به صورت زمینی نیز مهیا شده است و این روند می‌تواند موجب شود تا کاروان‌های آزادبر با سوءاستفاده از نبود کاروان‌های زیارتی مجاز اقدام به اعزام زائران و مشتاقان سفر به عتبات کنند.