اعلام آمادگی تولیت حرم عسکریین برای استقبال از زائران عزادار

درآستانه شب شهادت امام حسن عسگری علیه السلام آستان آن امام برای استقبال از زائران اعلام آمادگی نمودند

ستاد حج و زیارت صدا و سیما شهادت امام حسن عسگری علیه السلام


در آستانه شهادت یازدهمین خورشید تابناک ولایت و امامت حضرت امام حسن عسکری (علیه‌السلام)، تولیت حرم مطهری امامین عسکرین (ع) به منظور استقبال از تشرف هزاران زائر عزاداری در سامرا اعلام آمادگی کرد.

به گزارش لبیک بنقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، در آستانه شهادت یازدهمین امام شیعیان، هزاران زائر از شهرها و کشورهای مختلف به زیارت حرم مطهری امامین عسکرین (ع) مشرف می‌شود  که آستان مقدس عسکری به مناسبت شهادت امام عسکری (ع) آماده استقبال از زائران و دسته های عزاداری دوستداران اهل بیت (ع) و ارائه خدمات است.

براساس این گزارش، در آستانه سالروز شهادت امام حسن عسکری علیه‌السلام بخش‌های مختلف آستان مقدس عسکریین علیهماالسلام آماده پذیرایی از زائران و عزاداران در روز چهارشنبه می‌شوند و اقدامات امنیتی و خدمات‌رسانی لازم برای رفاه حال زائران در نظر گرفته‌شده است.

مدیریت آستان مقدس عسکریین (ع) اعلام کرد: نشست های متعددی را با مسئولان بخش‌های مختلف حرم برگزار کرده تا در جریان وضعیت آمادگی آن‌ها برای استقبال از زائران قرار بگیرد و مشکلات و نواقص موجود پیش از رسیدن زائران برطرف شود تا بهترین خدمات ممکن به زائران ارائه شود.

این گزارش حاکی است، مهمانسرای امامین عسکریین (ع) آماده طبخ و توزیع روزانه غذا در میان زائران و ایجاد زمینه مناسب برای استراحت و خواب زائران است .

همچنین بخش امور دینی حرم نیز آماده تبلیغ دینی در طول ایام زیارت در داخل و خارج حرم مطهر است.

گفتنی است، آستان مقدس امامین عسکریین (ع) در کشور عراق در شهر سامرا در استان صلاح‌الدین، در نیمه شمالى عراق و در شرق استان انبار و غرب استان‌هاى دیالى و سلیمانیه، واقع است.

این آستان مقدس، از دیرباز تاکنون، یکی از زیارتگاه‌های مهم شیعیان در جهان بوده و وجود آن در شهر سامرا، این شهر را به یکی از چهار شهر زیارتی مهم شیعیان در عراق، تبدیل کرده است.