نماینده معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در کربلای معلا:

1200 نیروی خدمات شهری در اربعین فعالیت کردند

ستاد حج و زیارت صدا و سیمابه گزارش لبیک به نقل از حج نماینده معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در کربلای معلا از فعالیت 1200 نیروی خدمات شهری برای پاک‌سازی و تنظیف معابر شهرهای کربلای معلا و نجف اشرف در اربعین 98 خبر داد.

روح‌الله بیداد نماینده معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در کربلای معلا، در جلسه آسیب‌شناسی اربعین 98 در کربلای معلا گفت: امسال شهرداری 1200 نفر از نیروهای خدماتی شهری از شهرهای تهران، رشت و همدان را برای پاک‌سازی و تنظیف معابر شهری در نجف و کربلا اعزام کرد.

نماینده معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در کربلای معلا افزود: طبق آمار به‌دست‌آمده تا امروز 55 تا 60 تن زباله در اربعین جمع‌آوری و به محل دپوی زباله انتقال داده شد.

وی بابیان اینکه 15 تن کیسه‌زباله برای جمع‌آوری زباله‌ها در بین مواکب توزیع شد، خاطرنشان کرد: باوجود اینکه امسال ماشین حمل زباله از اطراف کربلا اعزام نشده بود، اما تمام تلاش خودمان را به کار بستیم تا در این خصوص با مشکل خاصی روبه‌رو نشویم.

بیداد یادآور شد: یکی از معضلات امسال افزایش بی‌رویه ظروف یک‌بارمصرف بود و باید برای این فکر اساسی کرد و پیشنهاد می‌شود برای مقابله با این مصرف بی‌رویه ظروف، زائران برای خود ظروف شخصی به همراه داشته باشند تا به محیط‌زیست آسیب وارد نشود.