نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت از پایانه های مرزی شلمچه و چذابه بازدید کرد


نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت از پایانه های  مرزی شلمچه و چذابه بازدید کرد  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت که به جنوب کشور سفر کرده است از نحوه خدمات‌رسانی، روند تردد زائران اربعین و امکانات و وضعیت مرز بین المللی شلمچه و چذابه در خوزستان بازدید کرد.
 
دراین بازدید که آقای رشیدیان رئیس سازمان حج وزیارت و جمعی از مسئولان استان خوزستان، بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج؛ حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب را همراهی می کردند نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت با تعدادی از زائران که درحال عبور ازاین گذرگاه مرزی برای ورود به خاک عراق بودند درباره چگونگی ارائه خدمات و امکانات فراهم شده در موکب‌های مستقر در مسیر گفتگو کرد و از نزدیک در جریان مشکلاتشان قرار گرفت و از مسئولان ذی ربط خواستار رفع آن شد.
 
نماینده ولی فقیه همچنین با حضور در نقطه صفر این گذرگاه مرزی به مسئولان مرزی ایران و عراق که درحال خدمت رسانی برای تسهیل در وضعیت تردد زائران ایرانی بودند خسته نباشید و خدا قوت گفت.
 
حجت الاسلام والمسلمین نواب پس از اطلاع از آخرین وضعیت تردد زائران ایرانی به سمت عراق و بازدید از زیر ساخت های مرز شلمچه و موکب های مستقر در مسیر، روند تردد زائران در این گذرگاه مرزی را رضایت بخش توصیف کرد و گفت: امکانات مناسبی برای تسهیل در رفت و برگشت زائران اربعین تدارک دیده شده است.
 
شلمچه در۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.
 
به گفته مقامات استانی با توجه به افزایش تعداد زائران نسبت به روزهای مشابه درسال گذشته، انتظار می رود امسال شاهد حضورگسترده تر و پرشورتر زوار در مراسم اربعین باشیم و دراین ارتباط می توان به عبور حدود 60 هزار زائر ایرانی از پایانه مرزی شلمچه در روزدوشنبه (15 مهرماه) برای ورود به خاک عراق اشاره کرد.
 
گفتنی است این روزها حرکت زائران اربعین حسینی به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان شتاب گرفته است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، دراین بازدید که آقای علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج وزیارت و چند تن از معاونین و مسئولان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج؛ حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب را همراهی می کردند  نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت از خروجی پایانه مرزی چذابه  و بخش های مختلف این پایانه مرزی بازدید کرد و درگفتگو با مسئولان، کادر اجرایی  و زائرانی که درحال عبور از این گذرگاه برای ورود به خاک عراق بودند درجریان امکانات فراهم شده و وضعیت زائران اربعین حسینی و خدمت رسانی به آنها قرارگرفت.
 
حجت الاسلام والمسلمین نواب همچنین از تعدادی از مواکب مردمی از جمله موکب شهدای منا که به همت کارگزاران حج وزیارت استان خوزستان دراطراف پایانه مرزی چذابه برپا شده است دیدن کرد و با چند نفر از موکب داران  که درحال خدمت رسانی به زائران هستند گفت و گو کرد و به آنان خدا قوت وخسته نباشید گفت.
 
گفتنی است نماینده ولی فقیه درامورحج وزیارت امروزدر سفر به خوزستان از پایانه مرزی شلمچه در 15 کیلومتری غرب خرمشهرنیز بازدید کرد.
 
شلمچه و چذابه 2 کانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی هستند و دراین ایام چذابه روزانه پذیرای حدود 20 هزار زائرحسینی است که با عبور از این گذرگاه راهی عتبات عالیات  می شوند.