رئیس سازمان حج و زیارت:

اعزام زائران اربعین در کمال آرامش و امنیت/ اربعین امسال نمایشی از وحدت، اقتدار و شعور حسینی

اعزام زائران اربعین در کمال آرامش و امنیت/ اربعین امسال نمایشی از وحدت، اقتدار و شعور حسینی   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، علی رضا رشیدیان با اشاره به آخرین وضعیت نام نویسی زائران اربعین حسینی و اعزام ها از استان های مختلف افزود: برخی ناآرامی های روزهای اخیر عراق مشکلی در مسیر تداوم عزیمت زائران کشورمان به عتبات عالیات ایجاد نکرد و بعد از وقفه ای کوتاه در یکی دو مورد از مرزهای زمینی خروجی دوباره اعزام ها همانند گذشته از مرزها  انجام می شود.
وی تصریح کرد: همچنین مشکلی در مسیر خروج زائران اربعین حسینی نیز از مرزهای زمینی شلمچه،چذابه و مهران وجود ندارد ضمن آنکه امنیت مسیر زائران اربعین حسینی به صورت کامل از سوی کشور میزبان تامین شده است و هیچ مشکلی در اعزام ها و طول مسیر وجود ندارد.
وی گفت : امسال تاکنون استقبال بسیارخوبی از نام نویسی در سامانه سماح صورت گرفته و تاکنون (امروز شنبه) بیش از 2 میلیون نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.
رشیدیان با بیان اینکه سازمان حج و زیارت به عنوان متولی بحث زیارت در کشور با تمام توان در کنار ستاد مرکزی اربعین حسینی و سایر کمیته های مربوطه به  زائران اربعین خدمت می کند، گفت: ثبت نام از زائران همچنان با جدیت و استقبال متقاضیان ادامه دارد .
وی توضیح داد : اعزام زائران که از روزهای قبل آغاز شده در ایام پیش رو شتاب بیشتری می گیرد. 
رئیس سازمان حج و زیارت همچنین با تاکید بر اینکه شرایط شهرهای زیارتی میزبان مهیای خدمت به زائران اربعین است ، گفت: پیش بینی می کنیم امسال در ایام اربعین حسینی بیش از 3 میلیون نفر از  کشورمان به عراق سفر کنند و آماری بی نظیر از حضور زائران اهل بیت (ع) در سال های اخیر به ثبت برسد.
وی با بیان اینکه فضا سازی رسانه های معاند و غربی نسبت به برخی مسائل کشور عراق  تاثیری در میهمان نوازی سالانه مردم غیور و فهیم عراق در برپائی و نمایش شور و شعور حسینی زائران اربعین ندارد، گفت: براساس برآوردها امسال نیز شاهد حضور میلیون ها نفر از زائران کشورمان و دیگر کشورها در این راهپیمایی عظیم خواهیم بود وعاشقان اهل بیت عصمت و طهارت نمایشی از وحدت، اقتدار، شور و شعور حسینی و اسلام راستین و حرکت به سمت تمدن بزرگ اسلامی را دراین مراسم به نمایش می گذارند.
 وی گفت : مراسم اربعین حسینی امسال هم نمایشی مقتدرانه از همدلی و همراهی در منظر جهانی خواهد شد.