اسکان زائران اربعین در صحن عقیله از ۱۰ صفر آغاز می‌شود

با پیشرفت 3۰ درصدی صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب (س) در کربلا گفت: صحن عقیله از ۱۰ صفر پذیرای موکب‌ها و زائران اربعین خواهد بود

اسکان زائران اربعین در صحن عقیله از ۱۰ صفر آغاز می‌شود  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، محمد جلال مآب که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در جمع کارکنان ستاد بازسازی عتبات عالیات سخن می‌گفت، اظهار داشت: با همت مهندسان، کارگران، استادکاران و حمایت‌های خیرین، میزان پیشرفت فیزیکی فاز نخست طرح توسعه حرم مطهر امام حسین (ع) مزین بنام صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب (س) به ۳۰ درصد رسیده است.
 
وی با بیان اینکه در اوایل سال آینده عملیات اجرایی سازه این صحن به اتمام خواهد رسید، اظهار داشت: هم اکنون در حال آماده‌سازی صحن برای پذیرش موکب‌ها و بیتوته زائران اربعین هستیم.
 
 جلال مآب گفت: از آنجا که همه عاشقان اهل بیت علیهم السلام آرزو دارند در ایامی مانند اربعین، در نزدیکترین محل به حرم مطهر سیدالشهدا (ع) باشند، تمام تلاشمان را می‌کنیم تا عملیات اجرایی صحن در دست ساخت حضرت زینب (س) با بهترین شاخص‌های کیفی و در کمترین زمان به اتمام برسد. 
 
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه صحن حضرت زینب (س) از ۱۰ صفر پذیرای موکب‌ها و زائران اربعین خواهد بود، ادامه داد: پس از کنگره عظیم اربعین، عملیات نازک کاری در بخش‌هایی از سازه طرح که عملیات سفت‌کاری آن به اتمام رسیده، آغاز خواهد شد.
 
وی درباره طرح توسعه حرم مطهر علوی نیز گفت: این طرح که مزین بنام صحن و شبستان حضرت زهرا (س) است بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با همت تمامی عوامل اجرایی و بسیج امکانات ستاد بازسازی عتبات عالیات، تمامی عملیات‌ اجرایی آن تا پایان امسال به اتمام خواهد رسید.
 
وی ضمن تجلیل از زحمات تمامی دست‌اندرکاران، خیرین، ناذران و هموطنانی که با اهداء کمک‌های نقدی و غیرنقدی در فیض بازسازی و توسعه عتبات مشارکت داشتند اظهار داشت: باید این فرصت ارزشمند معنوی را غنیمت شمرد چرا که بارها در تاریخ شاهد بسته شدن راه زیارت و عرض ارادت ایرانیان به اعتاب مقدسه بودیم. 
 
 هموطنان علاقه‌مند به مشارکت در فیض بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر در عراق و سوریه می‌توانند با شماره‌گیری کد ستاره ۲۳۳ مربع (#۲۳۳*)کمک‌های خود را به میزان دلخواه اهداء کنند.