مسئولان جمهوری اسلامی از خون شهیدان منا نخواهند گذشت.

رئیس سازمان حج و زیارت هرگونه ادعای توافق با عربستان مبنی بر انصراف ایران از پیگیری موضوع شهدای فاجعه منا را به شدت تکذیب کرد.

مسئولان جمهوری اسلامی از خون شهیدان منا نخواهند گذشت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک، رییس سازمان حج و زیارت در مصاحبه با خبرنگاران در حاشیه مراسم یادواره «شهدای منا و مسجدالحرام» در محل بعثه مقام معظم رهبری راجع به آخرین پی گیری های احقاق حقوق خانواده های شهدای منا گفت: در همه مذاکراتی که با طرف عربستانی داشتیم همواره یکی از محورهای گفتگو در مورد پی گیری امور مربوط به شهدای بزرگوار منا و مسجدالحرام بوده است. وی افزود: در آخرین مذاکراتی که در خصوص تفاهم نامه حج بین ایران و عربستان داشتیم، بحث احقاق حقوق شهدای منا مطرح و قرار شد مشخصات وراث شهدا را به آنها تحویل دهیم، اما به علت قطع رابطه با دولت عربستان این مشخصات را از طریق دفتر نمایندگی عربستان در سازمان  ملل به نیویورک فرستادیم، اما با بدعهدی دولت عربستان مواجه شدیم. وی با بیان اینکه این مسئله را با وزیر محترم خارجه مطرح کردیم گفت: قرار شد بدعهدی عربستان از طریق وزارت خارجه کشورمان پی گیری شود.
علیرضا رشیدیان افزود: طبق اظهارات دولت عربستان، هنوز کمیته حقیقت یاب آنها به جمع بندی نرسیده است و ما این موضوع را حتی با نمایندگان بعثه کشورهای مختلف درمیان گذاشته ایم.
وی با تاکید بر اینکه پی گیری ها در این زمینه مستمرا صورت می گیرد گفت: محل دفن وهویت تمام شهدای ما مشخص است و هیچ شهید مفقود الاثری نداریم.
رییس سازمان حج و زیارت در ادامه این گفتگو، با رد ادعای مطرح شده از سوی برادر شهید غضنفر رکن آبادی، گفت: این ادعا، دروغ محض است و تفاهم نامه های سازمان حج و زیارت امضا شده و کاملا روشن و شفاف است و هیچ نکته پنهانی ندارد.
وی افزود: نخستین بند همه تفاهم نامه های ما، حفظ عزت، کرامت، آرامش و امنیت زائران ایرانی است و همواره آن را طلب کرده ایم. کسی که برای زائرین عزت و کرامت را دنبال می کند، آیا از حقوق شهدای خود می گذرد و با آن معامله می کند؟!
رشیدیان گفت: من فکر می کنم کسی که این حرف را زده، حتما بی اطلاع بوده یا هنگام صحبت کردن دچار خلجان شده و متوجه نبوده است چه می گوید و گرنه می داند هیچ یک از مسئولین جمهوری اسلامی از خون شهیدانشان نخواهند گذشت.