کاهش میانگین تاخیر پرواز‌های ایرانی به کمتر از ۲۰ دقیقه

۸۸ هزار و ۵۵۰ زائر و عوامل اجرایی حج تمتع ۹۸ با پروازهای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی به مدینه منوره و جده منتقل شدند.

کاهش میانگین تاخیر پرواز‌های ایرانی به کمتر از ۲۰ دقیقه به گزارش پایگاه اینترنتی لبیک به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حشمت الله قربانی مسئول عملیات حج شرکت های فرودگاه های کشور گفت: عملیات انتقال زائران ایرانی خانه خدا به عربستان با انجام آخرین پرواز رفت به شماره ۱۴۵۶ تهران - جده سه شنبه شب، ۱۵ مرداد ماه پایان یافت.
قربانی افزود: با این پرواز عملا انتقال زائران کشورمان که کاملا با شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی انجام شد، بعد از ۲۹ روز تلاش شبانه روزی در ایمنی و سرعت مناسب خاتمه یافت.
وی گفت: نخستین بار با کارشکنی سعودی ها بر خلاف سال های قبل انتقال زائران به عربستان تماما بر عهده ناوگان ایرانی بود. قربانی افزود: نیمی از پروازها در سال گذشته از طریق شرکت هواپیمایی عربستان انجام می شد. مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه های ایران تاکید کرد امسال عربستان نه تنها در این زمینه همکاری نکرد بلکه حتی شرکت های داخلی را محدود کرد.
وی ادامه داد: طی این مدت با انجام ۳۶۰ پرواز که آخرین آن شب گذشته انجام شد، ۸۸ هزار و ۵۵۰ زائر و عوامل اجرایی حج تمتع ۹۸ با پروازهای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی به مدینه منوره و جده منتقل شدند.
قربانی گفت: اولین بار میانگین تاخیر به عنوان شاخص دقت و برنامه ریزی از بالای یک ساعت به کمتر از 20 دقیقه کاهش یافته که این عملکرد در طول سال‌های گذشته بی نظیر بوده است.
کاپیتان تورج دهقانی زنگنه مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی(هما) کار انتقال زائران از ایران اسلامی به خانه خدا را بی سابقه و فشرده توصیف کرد و گفت: بازگشت حجاج به کشورمان از 25 مرداد شروع می شود و تا 17 شهریور ادامه می یابد. وی افزود: 261 پرواز برای بازگشت حجاج در نظر گرفته شده است.