ديدار صميمي نماينده ولي فقيه در امور حج وزیارت با جانبازان در مکه

حجت الاسلام و المسلمين نواب نماينده ولي فقيه و سرپرست زائران كشورمان با حضور در هتل محل اقامت کاروان جانبازان در مكه مكرمه ؛ با آنان در فضایی صمیمی گفتگو کرد.

ديدار صميمي نماينده ولي فقيه در امور حج وزیارت با جانبازان در مکه حجت الاسلام و المسلمين سيد عبدالفتاح نواب سرپرست زائران ايراني و آقای علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج وزیارت كه روزانه با حضور در جمع زائران كشورمان در هتل هاي مكه مكرمه؛ جوياي احوال آنان مي شوند؛ با اعضای کاروان جانبازان و زائراني ازاستان قم و شهرستان های شهریار و ورامین در هتل دارالخدیجه، محل اقامت شان دیدار و گفتگو کردند.
خودروي حامل نماينده ولي فقيه در امور حج وزیارت حدود ساعت 13 با عبور از خيابان هاي مكه مكرمه كه روز به روز بر حجم ترافيك خودروها دراين شهر افزوده مي شود ؛ به هتل "دارالخدیجه "‌رسيد.
سرپرست زائران ایرانی پیش از رفتن به این هتل، نمازظهر را در یکی از مساجد محلی نزدیک به آن به جماعت اقامه کرد. مسجدی که پر از جمعیت نمازگزاراز ملیت های مختلف بود و تعداد قابل ملاحظه ای از زائران ایرانی هم در صفوف نمازگزاران به چشم می خوردند.
زائران و عوامل هتل این بار از بازديد سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج وزیارت  اطلاع داشتند و با توقف خودرو مقابل هتل به استقبال مسئولان حج کشورمان آمدند.
در ابتداي ورود به هتل؛ حجت الاسلام والمسلمین راشد یزدی هم به این جمع اضافه شد وهمگی به رستوران هتل رفتند که در طبقه همکف قرار داشت و از فضای بسیار وسیعی برخوردار بود.
به محض ورود حجت الاسلام والمسلمین نواب و همراهان به سالن غذاخوری؛ صداي صلوات براي سلامتي رهبر معظم انقلاب و خدمتگزاران نظام در سالن طنين انداز شد.
در صحبت های مسئولان حج کشورمان که سرمیزغذا با زائران انجام شد تقريبا اكثريت قريب به اتفاق زائران يك سخن مشترك داشتند و آن تقدير و تشكر از دست اندركاران حج بود.
گروهی از زائران نیز با دیدن حجت الاسلام و المسلمین راشد یزدی بسیارخوشحال شده و به گرمی با ایشان احوالپرسی کردند.
یکی از زائران هم به نماینده ولی فقیه گفت: در این هتل پرستار زن برای تزریقات پیش بینی نشده است و زائر دیگری هم سوالی را درباره کیفیت داروهایی که تجویز می شود مطرح کرد. با این صحبت آقایان نواب و رشیدیان به سمت كادر پزشكي كه در طبقه همکف در ضلع دیگر هتل مستقر هستند؛ رفته و با آنان گفتگو کردند.
دکتراحمد صیادی پزشک ثابت هتل موضوع نبود پرستار زن را تایید کرد که مقررگردید  این موضوع به مسئولان مرکز پزشکی حج وزیارت منعکس شود تا تدبیر لازم را بیندیشند. در خصوص دارو نیز گفته شد که دارو به اندازه کافی وجود دارد و به زائرانی که مراجعه می کنند پس از معاینه  دارو داده می شود ولی متاسفانه آنها رعایت نمی کنند و طول درمان به ویژه درمورد افرادی که سرما می خورند افزایش می یابد و آنها تصور می کنند که این به کیفیت داروهای مصرفی باز می گردد درحالیکه اینگونه نیست.
بگفته دکتر صیادی روزانه حدود 60 نفر دراین مطب ویزیت می شوند که بیش از70 درصدشان از سرماخوردگی، دردهای عضلانی و آلرژی گلایه دارند.
حضور درجمع جانبازان سرافراز کشورمان؛ كه به حج آمده اند نيزحكايت ديگري داشت و صحنه هاي جذابي از عشق و دلدادگي آنان به انقلابي كه درخت آن را با خون خود و صدها هزار شهيد و جانباز آبياري کرده اند؛ رقم زد.
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان حج وزیارت تقریبا با تمامی اعضای این کاروان تک تک گفتگو کردند و به آنها زیارت قبول گفتند. تقدير و تشكرهايي كه بعضا با اشك شوق روي گونه هاي جانبازان همراه بود از صحنه های زیبای این دیدار بود و همگی درخواست داشتند که در بازگشت به ایران بتوانند به دیدار مقام معظم رهبری هم بروند.
درگفتگو با جانباران و همراهانشان همچنین برخي درخواست هايي مطرح کردند که نماينده ولي فقيه و رئیس سازمان حج با رویی گشاده به آنها گوش داده و برای پيگيري به عوامل اجرايي كه همراه شان بودند؛ تذکراتی دادند.آلبوم تصاویر