ارائه تسهیلات به موکب‌های شناسنامه‌دار/ موکب‌داران از پرداخت گمرک معاف شدند

تسهیلات موکب‌داران شناسنامه‌دار اربعین حسینی‌ از معافیت آن‌ها از پرداخت حق گمرک

ارائه تسهیلات به موکب‌های شناسنامه‌دار/ موکب‌داران از پرداخت گمرک معاف شدند  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس >
 
یوسف افضلی معاون فرهنگی و‌ مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات در گفت‌وگو با خبرنگار حج ‌و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به ادامه روند نا‌م‌نویسی موکب‌های اربعین اظهار داشت: تاکنون حدود ۹۰۰ نفر متقاضی صدور شناسنامه موکب اربعین بودند  که روند اداری آن در حال طی شدن است.
 
وی‌با بیان اینکه نام نویسی از متقاضیان برپایی موکب‌های اربعین تا شهریورماه ادامه دارد، افزود: پروانه فعالیت موکب‌های اربعین هر سال باید تمدید شود تا موکب‌داران بتوانند فعالیت کرده و از امکانات پیش‌بینی شده استفاده کنند.
 
افضلی به برخی تسهیلات برای موکب‌داران شناسنامه‌دار اشاره کرد و گفت: این موکب‌داران به راحتی امکان تردد از مرز را دارند تا بتوانند تجهیزات لازم را در مکان‌های محتلف برای برپایی موکب به عراق ارسال کنند. علاوه‌بر این، موکب‌داران شناسنامه‌دار با توجه به تمهیدات از پیش تعیین شده، از پرداخت حق گمرک در مرز معاف هستند.
 
به گزارش فارس، سال گذشته با توجه به حذف نشدن هزینه ویزای عراق، موکب‌داران اربعین بدون پرداخت هزینه ویزا به عراق مشرف می‌شدند اما امسال این امکان برای تمامی زائران حسینی فراهم شده است و زائران بدون پرداخت هزینه ویزا به حماسه پیاده‌روی اربعین می‌روند.