ابعاد جامه‌دان زائران حج تمته ۹۸ اعلام شد

دو جامه‌دان در بار هواپیما و یک جامه‌دان کوچک با وزن حداکثر ۵ کیلوگرم در داخل هواپیما

ابعاد جامه‌دان زائران حج تمته ۹۸ اعلام شد  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، حدود یک‌ماه تا اعزام نخستین گروه زائران خانه خدا باقی مانده و بسیاری از عاشقان سفر حج تمتع که چندین سال در انتظار این سفر معنوی بودند، در حال خودسازی و آماده شدن هستند.
 
یکی از نکاتی که زائران خانه خدا برای سفر به حج تمتع باید توجه داشته باشند، رعایت نکات مختلفی است که توسط مدیر کاروان اعلام می‌شود.
 
زائران پس از تأیید حضور برای سفر به حج‌ تمتع از نظر استطاعت مالی و بدنی، باید در کلاس‌های آموزشی شرکت‌ کرده و وسایل مورد نیاز خود را تهیه و در جامه‌دان‌های خود قرار دهند.
 
برای هماهنگی بیشتر بین کاروان، هر کاروانی یک جامه‌دان ‌با رنگ‌ خاصی دارد؛ به طوری که در یک ‌کاروان، تمامی زائران جامه‌دان‌هایی متحدالشکل دارند ‌که از سوی مدیر کاروان بین زائران‌ توزیع می‌شود. هدف از این امر، گم‌نشدن و همچنین ایجاد تفاوت بین جامه‌دان‌های کاروان‌های دیگر و زائران کشورهای مختلف است.
 
جامه‌دان‌هایی که امسال زائران امکان حمل آن را دارند، حتماً باید به ابعاد ۶۵*۴۰*۳۰ و ۶۰*۳۵*۲۵ سانتی‌متر با وزن حداکثر ۲۰ کیلوگرم باشد؛ چرا که شرکت‌های هواپیمایی برای زائران حج تمتع تنها جامه‌دان‌هایی به این ابعاد را برای قرارگیری در بار هواپیما پذیرش می‌کنند.
 
علاوه بر این، طبق قوانین اعلام شده، زائران حج تمتع می‌توانند یک جامه‌دان‌کوچک به ابعاد ۲۰*۳۰ سانتی‌متر با‌ وزنی حداکثر ۵ کیلوگرم با خود به درون هواپیما حمل کنند که البته در این جامه‌دان‌ها نباید وسایل غیرمجاز وجود داشته باشد.
 
امسال بیش از ۸۶ هزار ایرانی از حدود ۲۰ ایستگاه پروازی به حج تمتع مشرف می‌شوند.